ظرفشویی‌های بوش یکی از بهترین محصولاتی هستند که در برند بوش جا خوش کرده و افراد بسیار از آن‌ها راضی هستند. همه انواع ظرفشویی رومیزی، توکار و ایستاده را دارد و دستورالعمل‌های کامل به همراه امکانات تکمیلی در آن موجود است تا بتوانید به راحتی با آن کار کرده و از امکانات آن بهره‌مند شوید.
برای کار کردن با ماشین‌ ظرفشویی بوش حتما راهنمای آن را مطالعه کنید تا از تمامی ویژگی‌ها و دستورالعمل‌ها آگاه شده و بتوانید به بهترین نحو از آن استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهیم بصورت کلی راهنمای استفاده از آن‌ها را به شما ارائه کنیم.

سختی آب را مشخص کنید

در ماشین ظرفشویی‌های بوش برنامه‌ای تعبیه شده که به راحتی می‌توان درجه سختی آب را تعیین کرد. این درجه را می‌توان از سازمان آب و فاضلاب یا ماموری که برای خواندن کنترل می‌آید پرسید.  اما چگونه این درجه را در ماشین ظرفشویی تنظیم کنیم؟

۱-دکمه روشن- خاموش ماشین ظرفشویی رل بفشارید.
۲-دکمه انتخاب برنامه A را نگه دارید و حال دکمه استارت را فشار دهید تا علامت H:0 را مشاهده کنید.
۳- چراغ A چشمک می‌زند. حال شما عدد H:04 را که پیش‌فرض کارخانه است مشاهده می‌کنید.
۴- دکمه C را فشار دهید.  با کمک این دکمه می‌توانید این مقدار را بالا ببرید و عدد آن را تغییر دهید. این عدد تا ۷ بوده و بعد از آن مجدد روی ۰ تنظیم می‌گردد.
۵- تنظیمات خود را که در مرحله قبلی انجام دادید حال با فشار دادن دکمه استارت، عدد مورد نظر را در حافظه دستگاه ثبت می‌کنید.

استفاده از نمک مخصوص

همان‌طور که می‌دانید ماشین‌های ظرفشویی از یک نمک مخصوص استفاده می‌کنند که باید تهیه کرده و آن را در جای مناسب خود قرار دهید. ولی اگر درجه سختی آب شما ۰ باشد اصلا نیازی به نمک ندارید زیرا نمک را در خود به راحتی حل می‌کند. در غیر اینصورت می‌توانید نمک را تهیه کرده ، درب محل قرارگیری نمک را باز کرده، نمک را داخل مخزن ریخته و پس از بستن درب آن از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. حواستان به این موجود ریز و کوچک باشد، اگر بیش از حد و بدون استفاده از ماشین بماند ممکن است راه آب ماشین ظرفشویی را دچار مشکل کند.

مخزن مایع براق کننده

این مایع باعث شفاف و براق کردن ظروف شده و تمامی ظرف‌ها را تمیز می‌کند. حتی کوچک‌ترین لک آب روی آن باقی نمی‌گذارد.

مخزن پودر ظرفشویی بوش

مخزن پودر ظرفشویی بوش

دوستان سوال می‌کنند که چه میزان پودر باید برای شستشوی ظروف در ماشین بریزیم؟ این کاملا واضح است! هر چقدر ظروف شما دارای چربی بیشتری باشند، شما نیز باید بر میزان پودر شوینده خود بیافزایید.  البته می‌توانید به جای پودر ماشین از قرص‌های ماشین ظرفشویی استفاده کنید که بسیار به صرفه است. فقط حواستان باشد که قرص را در جایگاه موردنظر به خوبی قرار دهید.

جایگذاری ظروف

با توجه به نوع ماشین ظرفشویی خود می‌توانید ظروف را به خوبی جایگذاری کنید. جوری آن‌ها را داخل جایگاه‌ها بگذارید که جلوی حرکت پروانه داخل ماشین را نگیرد. البته که تمامی بخش‌های برای خود مشخص بوده و نیاز نیست خارج از ظرفیت کاری کنید.

روشن کردن دستگاه

حال نوبت به این می‌رسد که دستگاه خود را روشن کنید تا مشغول کار شود. اما با چه برنامه‌ای شستشو را انجام دهد؟

انتخاب برنامه موردنظر

  • شدت بالا که برای شستشوی ظروفی مانند قابلمه و تابه‌های چرب به کار می‌رود.
  • خودکار: این برنامه بصورت اتوماتیک کار کرده و برنامه خود را تنظیم می‌کند.
  • برنامه سریع: این برنامه به صورت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه تنظیم شده و سریع ظروف را برایتان می‌شوید.
  • برنامه اقتصادی: دقیقا مانند ماشین‌ لباسشویی در ماشین ظرفشویی نیز برنامه اقتصادی وجود دارد که می‌توانید برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی از آن استفاده کنید.
  • شستشوی حساس: این برنامه مخصوص ظروف حساس‌تر مانند شیشه و کریستال است.
  • پیش‌شستشو: این برنامه نیز آب‌گیری را قبل از شستشوی ظروف انجام می‌دهد که گاهی برای ظروف لازم است.

شستشوی نصفه

همیشه که کل ظرفیت ماشین ظرفشویی، ظرف ندارید. پس ومی هم ندارد تمام ماشین ظرفشویی را درگیر کنید. می‌توانید برنامه را روی شستشوی نصف قرار داده و در مصرف آب و برق هم صرفه‌جویی کنید.

شستشوی بافشار

این برنامه معمولا برای ظروفی مانند قابلمه و تابه مناسب است. برای اینکه چربی و مواد چسبنده به آن‌ها بیشتر است می‌توانید با این برنامه با فشار زیاد آب و مواد شوینده آن را تمیز کنید.

شستشوی بهداشتی

با بالا رفتن حرارت و دمای آب، بر بهداشتی و ضدعفونی کردن ظروف اضافه می‌شود. پس برای اینکه ظروف خود را تمیز و ضدعفونی کنید می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

شستشوی سریع ظرفشویی بوش چگونه است؟

شستشوی سریع ظرفشویی بوش چگونه است؟

گاهی برای شستشوی یک ظرف عجله دارید. بدین منظور برنامه شستشوی سریع را انتخاب می‌کنید. در اینجا آب و برق به میزان بیشتری استفاده شده اما مدت زمان شستشو نیز کاهش می‌یابد.

خشک‌کن

در ماشین‌های ظرفشویی، تمامی ظروف بصورت تمام و کمال خشک شده و حتی خبری از لکه‌های آب نیز روی آن‌ها باقی نمی‌ماند.

بازوهای آب پاش

برای اینکه بر عمر دستگاه خود بیافزایید، می‌توانید این بازوها را به طرف بالا کشیده و گرفتگی و رسوبات را از آن پاک کرده و از بین ببرید. همیشه تمیزی دستگاه خود را جدی بگیرید، البته اگر دوست دارید برای طولانی مدت از آن استفاده کنید.

پاک‌سازی پمپ تخلیه

برای این منظور لازم است ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و سپس صافی‌های آن را برداشته و آب اضافی آن را خالی کنید. سرپوش را بلند کرده و اطراف پروانه را از کثیفی‌ها پاک کنید. سرپوش را ببندید و فیلترها را مجدد جا بزنید.

متوقف کردن برنامه شستشو

اگر در حین برنامه به هر دلیلی قصد دارید آن را متوقف کنید کافیست دکمه استارت را به مدت ۳ دقیقه فشار دهید که حالت ریست رخ دهد. در مانیتور ماشین علامت 0:01 مشاهده می‌کنید. در واقع برنامه سریع به پایان می‌رسد.

حال که با برنامه‌های مختلف ماشین ظرفشویی آشنا شدید باید خدمت شما عرض کنم که ماشین‌های ظرفشویی بسیار حساس هستند و ممکن است مشکلات زیادی در حین استفاده از آن‌ها رخ دهد. اما واقعا برای رفع این مشکلات لازم نیست شما همیشه به دنبال تعمیرکار باشید. بلکه خودتان می‌توانید بسیاری از این موارد را حل کرده و برطرف سازید.

برخی از مهم‌ترین مشکلات ایجاد شده در ظرفشویی:

آب در ماشین باقی می‌ماند:  برای رفع این مشکل دستگاه را روشن کرده و درب آن را ببندید یا برنامه را کامل قطع کنید.

ظروف تمیز نشده: حتما محل قرارگیری ظروف درست نبوده و به همدیگر چسبیده بودند و به همین دلیل خوب شسته نشده‌اند.

ظروف خشک نشده‌اند: از ماده شفاف کننده بیش از حد نرمال استفاده کردید یا تنظیمات دستگاه مشکلی دارد یا از پاک‌کننده‌های چندکاره استفاده می‌کنید.

چراغ شیر آب روشن می‌شود: در اینجا پمپ آب به احتمال ۹۹ درصد گیر کرده و باید این پمپ طبق دستورالعملی که داده شده حتما تمیز گردد.

برای اطلاع از قیمت ظرفشویی بوش می توانید به سایت خانه بوش مراجعه کنید.


خانه بوش

برنامه های شست و شوی ظرفشویی بوش

برنامه ,ظرفشویی ,ماشین ,آب ,ظروف ,استفاده ,ماشین ظرفشویی ,کرده و ,آن را ,این برنامه ,استفاده کنید ,ظروفی مانند قابلمه ,ماشین ظرفشویی استفاده

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


فایل استور 1 خدا دانلود نمونه سوالات برنامه ریزی آموزش فنی - حرفه ای kavirplusrt ایران وبلاگ worksundtoscgang kavirtarhgr nestdenticu kardestoon تخفیف دونی